Pančevačkim triatloncima tri medalje

Proteklog vikenda održan je 4. Vlasinski triatlon samoprevazilaženja, u okviru prvenstva Srbije u olimpijskom triatlonu. Pored tri medalje u zvaničnoj konkurenciji, Pančevci su osvojili i dva odličja u „pratećem programu”

Objavljeno 08.08.2018.
FavoriteLoadingDodaj u omiljene 2 mins

Na trci prvenstva Srbije u olimpijskom triatlonu (1.5 km plivanja – 40 km vožnje bicikla – 10 km trčanja) koja je 5. avgusta održana u predivnom ambijentu Vlasinskog jezera, među 135 takmičara iz Mađarske, Bugarske, Makedonije i naše zemlje, Triatlon klub „Tamiš” je predstavljalo četvorica takmičara koji su se vratili u naš grad sa tri medalje. Najznačajniji rezultat je ostvario Marjan Lukić koji je osvojio treće mesto i bronzanu medalju na prvenstvu države. On je za dva sata i 17 minuta prešao zadate distance nimalo lake staze a taj rezultat je bio dovoljan da se okiti i zlatnom medaljom u konkurenciji takmičara starijih od 40 godina. Treću medalju je osvojio Igor Vuković, on je ostvario rezultat dovoljan za srebro u konkurenciji takmičara starijih od 40 godina.

Kao prateći program glavne trke dana održana je i trka sprint triatlona (0.75 km plivanja – 20 km bajka – 5 km trčanja ) koja se boduje za STU kup. U ovoj trci TK „Tamiš” je imao dva takmičara i obojica su osvojili medalje – Vladimir Kokanov je osvojio treće mesto u konkurenciji juniora i u apsolutnom plasmanu, dok je Dušan Lukić osvojio drugo mesto u konkurenciji veterana. Ovo takmičenje su organizovali članovi Šri Činmoj Maraton Tima iz Niša, uz pomoć opštine Surdulica i Srpske triatlonske unije.

Triatlonska sezona se nastavlja i pred pančevačkim sportistima su još dve izuzetno važne trke – prvenstvo Srbije u sprint triatlonu, u Somboru 19. avgusta i Prvenstvo Srbije u dugom triatlonu 23. septembra u Beogradu.